Aksaray Üniversitesi
Ortaköy Meslek Yüksekokulu
Tanıtım

Tanıtım videomuzu izlemek için tıklayınız...


Aksaray Üniversitesi, Ortaköy Meslek Yüksekokulu 1993 yılında Niğde Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulmuştur. 2006 yılında Aksaray Üniversitesi’ne bağlanan Ortaköy Meslek Yüksekokulu, hâlihazırda, 7 bölüme bağlı 9 programda öğrenim gören 700 öğrenci ile eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. 9 programın tamamında, alanında uzman öğretim elemanları hizmet vermektedir. Üç (3) Dr. Öğretim Üyesi ve yirmi dört (24) Öğretim Görevlisi tarafından programlardaki temel eğitim hizmetleri sunulmakla birlikte, ihtiyaç halinde Aksaray Üniversitesi’nin muhtelif birimlerinden de Akademik destek alınabilmektedir. Aynı zamanda İdari anlamda, öğrencinin gerekli olan tüm idari ihtiyaçlarını karşılamak adına MYO Sekreterliği, Öğrenci İşleri Birimi ve ilgili tüm idari birimlerde personellimiz tam teşekküllü bir şekilde görevlerini sürdürmektedirler.  

Ortaköy Meslek Yüksekokulu yönetimi, akademik ve idari camiası olarak temel ilkemiz; iki yıllık eğitim döneminde öğrencilerimizin alanlarıyla ilgili her türlü bilgiyle donatılırken bunun yanı sıra sosyal ve kültürel anlamda milli ve manevi yönleri güçlü bir şekilde donanımlı olarak mezun olmalarını sağlamaktır. Ortaköy Meslek Yüksekokulu’nun akademik kültür olarak bu potansiyele sahip olduğunu açık yüreklilikle söyleyebiliriz. Zira mezunlarımızın son derece stratejik kamu kurumlarında olduğu gibi, Türkiye’nin en köklü ve kurumsal firmalarında başarılı bir şekilde çalışmakta olduklarını bilmekte ve bu bilgilerin tamamını kayıt altına almaktayız.

Ortaköy Meslek Yüksekokulu öğrencileri, birinci sınıfın sonunda, otuz (30) günlük Staj uygulamasıyla teorik olarak öğrendikleri bilgiyi pratik anlamda sahada görebilmektedirler. Aynı şekilde, Meslek Yüksekokulumuz, Ortak Eğitim Programıyla, öğrencilerimizin teorik bilgilerini bir üst seviyeyle, iş hayatıyla, buluşturmaları anlamında henüz üniversite sıralarındayken geleceklerine yönelik bir vizyon ve misyon belirlemelerine ve geleceğe emin adımlarla yürümelerine destek olmaktadır.

Aksaray iline yaklaşık 50 km uzaklıkta olan, Nevşehir, Kırşehir ve Kayseri illerine de aynı şekilde yakın mesafede konumlanan Ortaköy ilçesi, öğrencilerimizin son derece huzurlu ve başarılı bir şekilde eğitimlerini sürdürecek bir ortam sunmaktadır. Alt yapı hizmetleriyle, yeterli sayıda ev stoku ve devlet yurdu kapasitesiyle Ortaköy ilçesinde öğrenci alımı noktasında herhangi bir eksiklik söz konusu değildir.

Ortaköy Meslek Yüksekokulu, derslerimizin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için her türlü fiziksel alt yapıya sahiptir. Yirmi dört saat kamerayla güvenliği sağlanan mevcut binamızda, yeterli sayıda derslik ve laboratuvar mevcut olmasının yanı sıra Ortaköy Meslek Yüksekokulu Yerleşkesinde yer alan kütüphane, futbol sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, sportif aktivite alanı, mesire alanı, bilgisayar laboratuvarları, yemekhane, kantin vb. sosyal alanlarıyla öğrencilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Siz değerli öğrencilerinizi, huzurlu sağlıklı, başarılı ve güven içinde bir üniversite hayatı için Ortaköy Meslek Yüksekokuluna bekliyoruz.