Aksaray Üniversitesi
Ortaköy Meslek Yüksekokulu
Ortak Eğitime Katılacak Öğrencilerin Yapması Gereken Hususlar

1. Ortak Eğitime Katılma Şartı: 3. yarıyılın sonunda final veya bütünleme sınavlarının öğretim elemanları tarafından notların sisteme girilmesinden sonra not ortalaması 2.5 olacak ve hiçbir ders kalmayacak ( Staj yapılmamış olabilir). Bu şartları sağlayan her öğrenci Ortak Eğitim programına katılabilir.

 

2. Ortak Eğitim Yapılacak Yerin Bulunması: Ortak Eğitime katılma şartını sağlayan her öğrenci,  kendi bulacağı kurum veya işletmede, danışman ve bölümden onay alarak istediği yerde yapabilir.

 

3. Ortak Eğitim Sözleşmesinin İmzalanması: Öğrencinin kendi bulmuş olduğu Ortak Eğitim yapacağı kurum veya işletme ile FRM-169: Aksaray Üniversitesi Ortak Eğitim Koordinatörlüğü Uygulama Sözleşmesini eksiksiz bir şekilde dolduracak. Ve 3 sayfadan oluşan formun her sayfası işyeri yetkilisi ve öğrenci tarafından imzalanacaktır. En geç 22 Şubat 2021 tarihinde Ortaköy MYO’ da olacak şekilde elden veya posta/kargo ile gönderilecektir. (Ortak Eğitim başlama tarihi:1 Mart 2021, Bitiş tarihi: 6 Haziran 2021)

 

4. Ortak Eğitim Dersinin Seçilmesi: Ortak Eğitim sözleşmesinin imzalanması ve okula gönderilmesinden sonra Ortak Eğitim programına katılmış olduğuz için, ders kayıt işlemleri sırasında 40 saat Uygulama ve 30 AKTS’ lik Ortak Eğitim Programı Dersi öğrenci tarafından seçilecek, Danışman öğretim elemanı tarafından onaylanacak.

 

5. Ortak Eğitim Programından Vazgeçme: Eğer Ortak Eğitim programından çıkmak isterseniz Ekle-Sil haftası olan 8 Mart - 12 Mart 2021 tarihleri arasında Danışmanınız olan öğretim elamanı ile görüşerek danışmanınız tarafından Ortak Eğitim Programı dersi kaldırılarak 4. Dönem dersleri üzerinize yüklenecektir.

 

6. Ortak Eğitim Aylık Puantaj Cetveli: Her ay (Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran) için FRM-136: Aksaray Üniversitesi Ortak Eğitim Aylık Puantaj Cetveli çıktısı alınacak ve her ay sonunda FRM-136 doldurulduktan sonra Ortaköy MYO’ya posta/kargo yolu ile gönderilecek.

 

7. Ortak Eğitim Değerlendirme Formu: Ortak Eğitim bittikten sonra iş yeri yetkilisi tarafından FRM-133: Ortak Eğitim Değerlendirme Formu doldurulacak. Ve kapalı bir zarfta ve zarf mühürlendikten sonra elden veya posta/kargo yolu ile Ortaköy MYO veya Danışmanı olan öğretim elemanına gönderilecek.

 

8. Ortak Eğitim Programı Dersinin Notu: Ortak Eğitim bittikten sonra Danışmanınız olan öğretim elemanının istediği şekilde, Ortak Eğitimde yaptığınız çalışmaları doküman veya sunum olarak öğretim elemanın kurumsal (@aksaray.edu.tr uzantılı) e-posta adresine  gönderilecektir. Danışman ve bölümün değerlendirmesi ve işyeri yetkilisinin değerlendirmesinin ortalaması ortak eğitim programı dersi notunuz olacaktır.(Ortak Eğitim Programı Dersi notu sadece final için olup vize notu olmayacaktır.)

 

NOT: Tüm Formalar Ortaköy MYO (https://ortakoy.aksaray.edu.tr) internet adresinden Dökümanlar’ dan indirebilirsiniz.