Aksaray Üniversitesi
Ortaköy Meslek Yüksekokulu
Ortak Eğitim

Ortak Eğitim Programı, Aksaray Üniversitesi Ortaköy Meslek Yüksekokulu önlisans programı öğrencilerinin aldıkları eğitimle ilgili özel veya kamu kurum ve kuruluşları ile işletmelerde önlisans eğitimlerinin  4. yarıyılında katılacakları bir programdır. Bu Program ile öğrencilerin üniversitede öğrenilen bilgileri iş hayatında edinecekleri deneyimlerle birleştirmek suretiyle istihdam edilmelerinde rekabet güçlerini artırmalarını amaçlamaktadır. (2020 yılında Baykar Makine San. ve Tic. A.Ş.'de ortak eğitime katılan 3 öğrencimiz bu şirkette işe başlamıştır.)

Öğrencilerin ortak eğitime katılabilmeleri için 3 dönem sonunda alttan derslerinin bulunmaması ve ortalamalarının 2.50'nin üzerinde olması gerekmektedir. Bu başarı şartı hem başarılı öğrencilerin seçimini sağlıyor hem de ortak eğitime katılmak isteyen öğrencilerin ders motivasyonunu  arttırıyor.

Ortak eğitim sisteminde öğrenci, üniversite-sanayi işbirliğinin bir aracı olarak hem kendini, hem üniversitesini hem de çalıştığı kurumu geliştirir.

Ortak Eğitime dahil olan öğrencilerin bu program kapsamında çalıştıkları süre boyunca sigortaları üniversitemiz tarafından karşılanmaktadır.Ortak Eğitime Katılan Öğrencilerimizin Görüşleri İçin Tıklayınız...