Aksaray Üniversitesi
Ortaköy Meslek Yüksekokulu
Meslek Yüksekokulumuzda İki Yeni Bilgisayar Laboratuvarı, Bir Elektrik-Elektronik Laboratuvarı, Doğalgaz Sistem Odası ve Kütüphane Biriminin Yapımı Tamamlanarak Kullanıma Hazır Hale Getirildi

Ortaköy Meslek Yüksekokulu binası ve ana binadan ayrı konumlanmış olan kantin, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı itibariyle, doğalgaz ısınma sistemine geçmiş bulunmaktadır. Doğalgaz sistemine geçişle birlikte, alandan tasarruf anlamında binanın alt katında, önceki ısıtma sisteminin bulunduğu yerde, teknik bölümlerimizin hizmetine sunmak amacıyla yeni bir elektrik-elektronik laboratuvarı kurulmuştur. Ayrıca yeni bir bilgisayar laboratuvarları kurularak toplamda üç bilgisayar laboratuvarı öğrencilerimizin kullanımına hazır hale getirilmiş, mevcut okul kütüphanesi onarılarak genişletilmiştir.

Meslek Yüksekokulumuzda eğitim faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde sunulması adına fiziksel anlamda bir eksikliğin bulunmadığını belirten Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Zeynel Abidin Koyuncu, “eğitim faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için fiziksel şartlar, tabii olarak, gereklidir. Bizler öğrencilerimizin özlemini çekmekle birlikte, onlar için çalışmaktan da asla geri durmadık. Malum salgın sürecinde vuku bulan krizi, gelecekte öğrencilerimize daha iyi şartlarda eğitim sunabilmek adına ‘fırsat’ olarak değerlendirmeye gayret ettik. Bu anlamda, Ortaköy Meslek Yüksekokulu yerleşkesinde yaptığımız çalışmalarda katkılarını ve desteklerini esirgemeyerek bizlere çalışma azmi aşılayan Aksaray Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Yusuf Şahin Hocamıza hem Meslek Yüksekokullumuz adına hem de ilçemiz adına teşekkür ederim” şeklinde açıklamada bulundu.

Diğer Haberler