Aksaray Üniversitesi
Ortaköy Meslek Yüksekokulu
ASÜ Rektörü Prof. Dr. Sayın Yusuf ŞAHİN Meslek Yüksekokulumuzu Ziyaret Ettiler

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Sayın Yusuf ŞAHİN Meslek Yüksekokulumuzu Ziyaret Ettiler. Ziyaret Kapsamında; Meslek Yüksekokulumuz binasında yapımı tamamlanan iki adet Bilgisayar Laboratuvarı, bir adet Elektrik-Elektronik Laboratuvarı, doğalgaz sistem alanı ve kütüphane biriminin de açılışı gerçekleştirildi.

Rektör Şahin, Meslek Yüksekokulumuzda yapımı tamamlanan kimi çalışmaların açılışını yaptı ve okul çalışanlarıyla istişare toplantısında bir araya geldi. Okul binasının doğalgaz dönüşüm çalışmalarının tamamlandığını ve bu çalışmalar esnasında kazanılan fiziki alanlara farklı bilimsel disiplinleri ilgilendiren laboratuvarların kurulduğunu kaydeden Şahin, “Yeni ısı merkezinin kurulması, Mekatronik ve Elektronik Laboratuvarı ile iki adet Bilgisayar Laboratuvarlarının tamamlanması, Kütüphanenin fiziki olarak genişletilmesi… Ortaköy MYO’da bir dizi güzel çalışma yapıldı. Bu çalışmalar hem öğrencilerimize daha verimli eğitim-öğretim sunulması hem de burada daha huzurlu, daha nitelikli bir çalışma ortamı sağlanması açısından çok önemli. Çalışmalara katkı sunan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi. Bir Salgın sürecinden geçildiğini ve bu sürecin pek çok açıdan gündelik pratiklerin değişmesine neden olduğunu kaydeden Rektör Şahin, genel bir değerlendirme ile konuşmasını sürdürdü ve şunları söyledi: “Salgın nedeniyle öğrencilerimizden uzak kaldık ve derslerimizi uzaktan öğretim modeliyle yürütüyoruz. Bu, pek çoğumuz açısından yeni bir deneyim oldu ancak, ASÜ sürece çok hızlı biçimde uyumladı. Zaten dört yıldır zorunlu derslerimizi bu yöntemle veriyorduk. Salgın kurallarıyla birlikte okullar kapatılınca tümden uzaktan öğretim modeline geçildi. Sistemin işlerlik alanı genişletildi, dersler hızlıca modele uygun biçimde hazır hale getirildi, asenkron başlayan süreç senkron derslere dönüştürüldü, öğrencilerimiz hemen bu sistemi kullanmaya başladı… Bunlar hepimizin katkılarıyla oldu. Bir Rektörün tek başına işleri başarması mümkün değil. Biz bir ekibiz ve ekibimizin her parçasını çok önemsiyoruz. Başarı hepimizindir.”

Meslek Yüksekokulumuzda yürütülen faaliyetler ve tamamlanan çalışmalardan söz eden Ortaköy Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Zeynel Abidin Koyuncu ise, doğalgaz dönüşümü ile hem çevreci ve ekonomik bir sisteme geçiş yapıldığını hem de fiziki bakımdan kazandıkları yeni alanlar sayesinde, ihtiyaç duydukları donatılara sahip olduklarını kaydetti. Rektör Şahin’e, çalışmalara verdiği destekten dolayı teşekkür eden Koyuncu, içerik bakımından kütüphaneyi zenginleştirme çalışmaları başta olmak üzere, zaman içinde yapmayı planladıkları diğer çalışmaları anlattı. Yapılan konuşmaların ve istişare toplantısının ardından tamamlanan çalışmalar gezildi ve laboratuvarların açılışı gerçekleştirildi.

Diğer Haberler