Aksaray Üniversitesi
Ortaköy Meslek Yüksekokulu
Ortaköy Meslek Yüksekokulu Müdürü Sayın Öğr. Gör. Zeynel Abidin KOYUNCU’dan Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyasına Anlamlı Destek

 

Aksaray Üniversitesi, Ortaköy Meslek Yüksekokulu Müdürü, Sayın Öğr. Gör. Zeynel Abidin Koyuncu, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” Kampanyasına bir aylık maaşını bağışlayarak kısa bir açıklama yayımladı.

Müdür Koyuncu; “alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamak amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan bu anlamlı yardımlaşmaya, deryada bir damla olsa dahi, katkıda bulunmak, milletimizin kültür ve medeniyetinin güzelliğinden nasiplenmektir. Bu süreçte zor günlerden geçiyoruz. Birlik ve dayanışma ruhuyla, birbirimizi gözeterek, birbirimize sahip çıkarak bu zor günleri elbette aşacağız. Bugün, küresel salgına karşı dünyanın “süper güçleri” olarak tanımlanan devletleri dahi ahlaki ve teknolojik bir acizlik içerisindeyken devletimizin bu zorlu süreçteki kontrollü ve güçlü duruşu bizlere gurur vermektedir. İşte bu güç, kaynağını milletimizin birlik ve beraberliğinden almaktadır. Biz birlikte büyük ve güçlü Türkiye’yiz. Bu salgına karşı mücadelemizden de, inşallah hep birlikte galip çıkacağız” dedi.

Sayın Koyuncu açıklamasını; “Aksaray Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Yusuf Şahin’in kampanyaya desteği ve yol gösterici tavrı çok anlamlı olmuştur. Bu vesileyle hem Aksaray genelinde hem de üniversitemizde zaten var olan yardımlaşma ruhu, üniversitemizin bütün birimlerinde bir canlılık kazanmıştır. Bu anlamda Rektör Hocamıza teşekkür ettiğimi belirtmek isterim. Ayrıca, Ortaköy Meslek Yüksekokulumuzda görevli olan akademik ve idari personel, gönüllü birliktelik çerçevesinde, kampanyaya destek vermek amacıyla bir “sandık” oluşturmuşlardır. Bu sandıkta biriken meblağ, önümüzdeki günlerde kampanyaya bağışlanacaktır. Bu vesileyle Ortaköy Meslek Yüksekokulunda görev yapmakta olan akademik ve idari personelimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ederim, gurur duydum. Allah, bu sancılı süreçte birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirsin” şeklinde sonlandırdı. 

Diğer Haberler